Humanista z telefonem w dłoni – technologia, wirtualna rzeczywistość i eksperymenty w nauczaniu przedmiotów humanistycznych
Programy, aplikacje i kody QR, przydatne w nauczaniu przedmiotów humanistycznych.
Wykorzystanie smartfonu i tabletu sprzyja uczeniu się przedmiotów humanistycznych i artystycznych.
Jesteśmy świadkami, jak wirtualna rzeczywistość i technologia 3D staje się coraz bardziej popularna w edukacji i kulturze. Dzisiejsze muzea, galerie i biblioteki coraz częściej wdrażają rozwiązania cyfrowe dla lepszego zobrazowania przeszłości i przyszłości.
Telefon na języku polskim lub historii? Za sprawą smartfonów i tabletów, również nauczyciel ma dostęp do darmowych stron internetowych i interaktywnych aplikacji, które inspirują uczniów do nauki, przenosząc ich w świat wirtualny.
Możemy wcielić się w postać Leonarda DaVinci, zwiedzać jego pracownię i odkrywać tajniki prac geniusza, widząc modele maszyn i wynalazków w 3D. To także pomysł na zwiedzanie starożytnej Grecji, wejście na teren Akropolu. W sztuce odwiedzamy Luwr, spacerujemy po wirtualnych muzeach i słuchamy koncertów w filharmonii.
Telefon może stać się też stroikiem i metronomem – w muzyce wykorzystujemy aplikacje do rozwijania słuchu, wyczucia rytmu, umiejętności solfeżu oraz tworzenia utworów.
Zmiany dotyczą również czytelnictwa i pomysłów na nowoczesną bibliotekę.
Wszystko w zasięgu naszych dłoni – telefony w kieszeniach uczniów czekają na uruchomienie.
Szkolenie prowadzone metodą warsztatową – konieczność przyniesienia własnego smartfona lub tabletu.
Korzyści z udziału Rady pedagogicznej w szkoleniu:
- poznanie najnowszych trendów edukacyjnych oraz stosowania telefonów, tabletów i rozszerzonej rzeczywistości w edukacji,
- poznanie aplikacji i programów umożliwiających samodzielne użycie smartfonów w nauczaniu przedmiotów humanistycznych,
- możliwość wprowadzenia angażujących i przykuwających uwagę uczniów form ćwiczeniowych.
Możliwa forma szkoleń:
- szkolenie stacjonarne – warsztat w siedzibie placówki (zapytaj o możliwość dojazdu),
- szkolenie online.
Najważniejsze na rynku zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu
Każdy uczestnik naszych szkoleń otrzymuje zaświadczenie według Rozporządzenia MEN o ukończeniu szkolenia doskonalącego dla nauczycieli, wydawane w wersji papierowej przez akredytowaną placówkę doskonalenia nauczycieli.
Akredytowana placówka doskonalenia nauczycieli:
Możliwość finansowania naszych szkoleń ze środków przeznaczonych na doskonalenie nauczycieli (zgodność z ustawą Karta Nauczyciela – art. 70a 3a) i aktualnym Rozporządzeniem MEN z 23.08.2019 w sprawie dofinansowania doskonalenia zawodowego nauczycieli.
ZASTANAWIASZ SIĘ, CZY TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE?
Dokładamy wszelkich starań, aby prowadzone szkolenie spełniło oczekiwania Twojej Rady Pedagogicznej.
Każdorazowo kontaktujemy się placówką, aby doprecyzować potrzeby, uelastycznić program szkolenia i poinformować trenera o priorytetach nauczycieli.
Skontaktuj się i dopasuj szkolenie, temat, trenera oraz zakres wspólnie z naszym doradcą szkoleniowym.